Wedle relacji ratowników, mieli oni być kopani w trakcie udzielania pomocy pacjentce

i

Autor: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Wedle relacji ratowników, mieli oni być kopani w trakcie udzielania pomocy pacjentce

Sąd skazał weselnika ze Świdwina, który zaatakował ratowników medycznych

2021-03-12 14:13

Na 8 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności sąd skazał w piątek 32-letniego Grzegorza Ł. ze Świdwina, weselnika oskarżonego m.in. o naruszenie nietykalności cielesnej ratowników medycznych wezwanych do udzielenia pomocy jego partnerce.

Sprawę rozpoznawał zamiejscowy wydział karny w Świdwinie Sądu Rejonowego w Białogardzie (woj. zachodniopomorskie). Piątkowa rozprawa rozpoczęła i zakończyła sądowe postępowanie, ponieważ oskarżony chciał dobrowolnego poddania się karze, a obecni na sali rozpraw pokrzywdzeni nie wnieśli sprzeciwu.

"Oskarżony został skazany na 8 miesięcy pozbawienia wolności. Zasądzono wobec niego kwotę 7 tys. zł na rzecz stacji pogotowia ratunkowego oraz dla dwóch ratowników odpowiednio po 5,6 tys. zł i 5 tys. zł, z tym że kwoty na rzecz ratowników zostały uiszczone zanim akt oskarżenia trafił do sądu" – poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Koszalinie Sławomir Przykucki. Wyrok nie jest prawomocny.

Grzegorz Ł. odpowiadał przed sądem w warunkach recydywy i za czyny, które zakwalifikowano jako występek chuligański, popełniony bez powodu. Swoje zachowanie śledczym miał tłumaczyć spożytym alkoholem.

Do zdarzenia doszło 16 sierpnia 2020 r., ok. 5 rano. Ratownicy medyczni zostali wezwani do kobiety, która zasłabła podczas wesela w Świdwinie (woj. zachodniopomorskie). Na miejscu spotkali się z agresją. Jak wynikało z ustaleń policji, weselnikom miał nie odpowiadać czas, w jakim przyjechali ratownicy.

Jak podała Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego na Facebooku, jeden z uczestników imprezy "zaczął szarpać i siłą wyciągać z karetki kierowcę", "uderzył też w twarz i klatkę piersiową ratownika medycznego, który próbował uspokoić sytuację i pomóc koledze". Ratownicy mieli być kopani w trakcie udzielania pomocy pacjentce. Ta w karetce odzyskała przytomność i odmówiła przewiezienia do szpitala.

Ustalono, że agresywnym weselnikiem był Grzegorz Ł., partner kobiety, do której wezwana została pomoc medyczna, ale nie przez niego. Mężczyzna dzień po zdarzeniu stawił się ze swoim obrońcą w Komendzie Powiatowej Policji w Świdwinie, został zatrzymany. 18 sierpnia 2020 r. usłyszał zarzuty.

Sonda
Czy kary za przemoc powinny być bardziej surowe?
Raport z anteny 12.03.2021, godz.10