Dni Koszalina 2022

i

Autor: materiały prasowe Dni Koszalina 2022

Startują Dni Koszalina. Śiętowanie 756 urodzin miasta potrwa trzy dni

2022-05-27 7:46

Akcja Motoserce, Festiwal Foodtrucków czy zawody strongman. Podczas dni Koszalina, które rozpoczną się dzisiaj i potrwają do niedzieli 29 maja na mieszkańców czeka wiele atrakcji. Największym wydarzeniem będą koncerty w amfiteatrze. Zagra Smolasty, Bryska, Lanberry i Agnieszka Chylińska. Ofertę przygotowały też prawie wszystkie miejskie instytucje kultury.

Główne wydarzenia w ramach Dni Koszalina odbędą się w amfiteatrze. Na scenie pojawią się znani polscy artyści: w piątek 27 maja wystąpi raper Smolasty, a w niedzielę 29 maja wokalistki Bryska, Lanberry i Agnieszka Chylińska.

Od piątku na parkingu przed amfiteatrem będzie trwał festiwal foodtrucków, w sobotę tam także zaplanowano akcję Motoserce, a w samo południe w amfiteatrze wystąpi Iluzjonista Maciej Pol. W okolicach ul. Piastowskiej odbędzie się Bieg Kolorów. Niestety z powodu niesprzyjającej pogody odwołano wieczorne show „Noc Kolorów” w Parku Książąt Pomorskich. Obędzie się w innym terminie. 

Archiwum Państwowe w Koszalinie na święto miasta zaplanowało dzień otwarty. Instytucje będzie można odwiedzić w sobotę w godz. 12.00-17.00. Na zwiedzających czeka zwiedzanie z kustoszem wystaw: "Niepodległa. Historie z rodzinnych archiwów", "Rock Archiwum", "(Nie)znane twarze Koszalina", strefa dla dzieci, strefa genealoga, strefa archiwisty rodzinnego i zwiedzanie magazynów.

W Dni Koszalina wpisuje się także wydarzenie w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej pod nazwą „Szalone lata 70, czyli Jubileuszowa Noc w Bibliotece”. W piątek w godz. 16:30-22:00 odbędzie się tam kiermasz „Dizajn krzepi lepiej niż cukier”, Na kiermaszu będzie można znaleźć autorskie plakaty, ceramikę, grafiki, biżuterię i inne artystyczne przedmioty lokalnych twórców. Zaplanowano także spotkanie autorskie z Katarzyną Jasiołek, autorką książek o polskim wzornictwie przemysłowym, w sali kinowej KBP. Dalej w tej samej sali o 20:30 Koncert „Szalone Lata 70-te” w wykonaniu wokalistów z Teatru Variete „Muza”. Między 17:00 a 21:00 spotkanie z Krzysztofem Urbanowiczem i Iwona Sławińską na temat „Koszalina w latach 70.” W Mediatece odbędzie się „Disco Show”, a przed biblioteką będzie dostępna wata cukrowa, hot-dogi, lody i inne przysmaki.

Dni Koszalina potrwają przez cały najbliższy weekend. Szczegółowy program wydarzeń można sprawdzić na stronie https://ck105.koszalin.pl/

Autor: Magda Wanowska-Miksa

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Quiz dla dobrych kierowców

Pytanie 1 z 11
Nadsterowność oznacza poślizg kół osi
ZRÓB FORMĘ NA LATO W 3 DNI | ESKA XD - Fit vlog #49