Seniorzy zostali oszukani na 150 tysięcy złotych

i

Autor: Pixabay.com Seniorzy zostali oszukani na 150 tysięcy złotych

Stracili 150 tys. zł! Oszuści okradli seniorów metodą "na zdalny pulpit"

2021-02-17 9:22

Para seniorów z powiatu koszalińskiego zainteresowana inwestycją w tzw. kryptowaluty w internecie znalazła firmę, która miała im pomóc w zakupie wirtualnych monet. Seniorzy zainstalowali aplikację, dzięki której dostęp do ich komputera i kont bankowych uzyskali oszuści.

Seniorzy skontaktowali się z firmą i podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem zainstalowali na swoim komputerze oprogramowanie, które umożliwia zdalny dostęp do komputera. Instalacja złośliwego oprogramowania wyjaśniona była legendą obsługi inwestycji oraz pomocy przy składaniu dokumentów.

Działania oszustów doprowadziły do wyczyszczenia z oszczędności dwóch kont bankowych seniorów oraz zaciągnięcia na ich szkodę kredytu, łącznie na kwotę 150 tysięcy złotych.

Przestrzegając przed oszustami, koszalińska policja przypomina, że tylko posiadacz konta może na nie wchodzić i wykonywać na nim czynności, natomiast przedstawiciele banków i instytucji finansowych nie wymagają od klientów instalowania oprogramowania firm zewnętrznych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy restauracje powinny zostać otwarte?
Złodzieje polują na te marki samochodów | ESKA XD #016