Stypendium w ramach programu „Wybieram pielęgniarstwo”

i

Autor: Pixabay Stypendium w ramach programu „Wybieram pielęgniarstwo”

kształcenie

Stypendia dla przyszłych pielęgniarek i pielęgniarzy. Już można składać wnioski

2023-10-03 13:12

Przyszłe pielęgniarki i pielęgniarze z Koszalina i regionu mogą starać się o stypendium. To w ramach marszałkowskiego programu "Wybieram pielęgniarstwo". Nabór wniosków rozpoczął się 1 października. Urząd Marszałkowski przewidział wsparcie dla co najmniej 30 osób. Stypendium, przyznane będzie na 9 miesięcy i wyniesie 1 tys. zł brutto miesięcznie.

Wnioski będą przyjmowane do 31 października. Składać je mogą studenci zamieszkujący województwo zachodniopomorskie, kształcący się na pierwszym roku studiów stacjonarnych I stopnia kierunku pielęgniarstwo, w szkole wyższej z siedzibą na Pomorzu Zachodnim. Głównym kryterium przyznania grantu będzie liczba punktów uzyskana podczas rekrutacji. Stypendium, które ma otrzymać co najmniej 30 osób, przyznane będzie na okres 9 miesięcy, od 1 października 2023 roku do 30 czerwca 2024 roku. Wyniesie 1 tys. zł brutto miesięcznie (rocznie to 9 tys. zł).

Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie z uczelni potwierdzające wybranie kierunku pielęgniarskiego, realizowanie nauki zgodnie z planem studiów bez powtarzania roku czy korzystania z urlopów oraz uzyskaną liczbę punktów w procesie rekrutacji.

Szczegóły dostępne są na stronie Wydziału Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego: https://wz.wzp.pl/

W województwie zachodniopomorskim w zawodzie pielęgniarskim można kształcić się na dwóch uczelniach. Naukę prowadzi Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie i koszalińska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Quiz. Jak dobrze znasz polskie seriale medyczne? Komplet punktów zdobędą tylko nieliczni

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się szpital z serialu "Na dobre i na złe"?
Monika wygrała Pensję Prezesa w Radiu ESKA! Posłuchajcie i zobaczcie, jak się cieszyła!