Piesek trafił do schroniska dla zwierząt

i

Autor: materiały prasowe KWP w Szczecinie Piesek trafił do schroniska dla zwierząt

Szczeniak zamarzał w rowie. Po szybkiej interwencji pomoc nadeszła w ostatniej chwili!

2021-02-22 13:09

Piesek konał w rowie, ale dzięki reakcji jednej z mieszkanek i interwencji policji udało się go uratować od śmierci z wychłodzenia. Wyścig z czasem trwał w niedzielę późnym wieczorem.

Dyżurny komendy powiatowej w Kołobrzegu odebrał po godz. 22 telefon od kobiety, która zgłosiła, że w rowie w miejscowości Zieleniewo w rowie kona pies. Dzwoniąca przyznała, że boi się do niego podejść. Piesek miał leżeć w rowie od dłuższego czasu i groziło mu wychłodzenie. 

Na ratunek szczeniakowi ruszył patrol policji. Część jego ciała była zanurzona głęboko w błocie. Policjanci ostrożnie wyjęli go ze śmiertelnej pułapki i otulili kurtką w radiowozie. Piesek był bardzo wychłodzony i wolno oddychał. Powoli jednak doszedł do siebie w ciepłym samochodzie. Policjanci dali mu jeść i pić. 

Psiaka zbadał weterynarz, który nie stwierdził żadnych poważnych obrażeń. Niestety, nie udało się ustalić jego właściciela ani okoliczności, w jakich znalazł się w rowie. Szczeniak trafił do kołobrzeskiego schroniska dla zwierząt. 

Sonda
Matura 2021 - czy powinna być odwołana?
Raport z anteny 22.02, godz.10