XXIV edycja konkursu Bieg po Indeks

i

Autor: Materiały prasowe XXIV edycja konkursu "Bieg po Indeks"

Szansa na stypendium i trening przed maturą. Kolejna edycja konkursu „Bieg po indeks”

2021-02-18 12:06

Politechnika Koszalińska i miasto Koszalin organizują kolejną edycję konkursu „Bieg po indeks”. To konkurs z przedmiotów ścisłych dla uczniów szkół średnich, w którym rywalizują o nagrody finansowe oraz stypendium, w przypadku podjęcia studiów na Politechnice. Większa część konkursu odbywa się zdalnie

W ubiegłym roku pandemia pokrzyżowała plany i konkurs odwołano, w tym roku był czas, by przygotować się na kilka scenariuszy i wszystko wskazuje na to, że konkurs uda się przeprowadzić, tym bardzie, że dwa pierwsze etapy odbywają się przez platformę e-learnigową. Finał może odbyć się stacjonarnie lub zdalnie, 9 kwietnia lub 11 czerwca- wszystko zależy od sytuacji pandemicznej.

Konkurs z przedmiotów ścisłych dla uczniów szkół średnich

-Celem konkursu jest promowanie wiedzy z matematyki, fizyki i informatyki. Chcemy zachęcić młodzież do uczenia się, do zdania matury z dobrym wynikiem i podjęcia studiów najlepiej w Koszalinie, bo to dobre miejsce do życia, rozwijania kariery zawodowej i zakładania rodziny - przekonuje prof. Danuta Zawadzka, rektor Politechniki Koszalińskiej.

W ubiegłych latach wygraną w konkursie można było zagwarantować sobie miejsce na studiach, teraz z powodu zmiany przepisów nie jest to możliwe, ale na laureatów czekają atrakcyjne nagrody finansowe.

- Dla najlepszych trzech osób kolejno 1 000 zł, 750 zł i 500 zł, tak samo dla nauczycieli, za przygotowanie uczniów. Ci, którzy podejmą studia na Politechnice Koszalińskiej, trzy najlepsze osoby z rankingu, otrzymają w pierwszym semestrze nauki stypendium w wysokości 3 000 zł, 2 500 zł i 2 000 zł. W konkursie mogą być przyznanie nagrody specjalne - rzeczowe, ale to pozostaje niespodzianką - mówi profesor Tomasz Królikowski, kierownik kapituły konkursu.

Zgłoszenia szkół do udziału w konkursie przyjmowane są do 24 lutego przez formularz dostępny na stronie internetowej Politechniki Koszalińskiej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy restauracje powinny zostać otwarte?
Najczęściej kradzione samochody [Toyota, BMW, Renault] | ESKA XD - Prosto z salonu #16