Pierwsze szczepienia przeciw COVID-19 w Koszalinie

i

Autor: Materiały prasowe Pierwsze szczepienia przeciw COVID-19 w Koszalinie

Szpital w Koszalinie rozpoczął szczepienia przeciwko koronawirusowi

2020-12-28 7:20

W niedzielę pierwsza partia szczepionek przeciwko covid-19 dotarła do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. To 75 szczepionek dla 75 osób z personelu

Jako pierwszy, zaszczepił się dyrektor Szpitala Wojewódzkiego Andrzej Kondaszewski. Zaszczepili się również lekarze m. in. z Chirurgii, Kardiologii i Urologii. Pierwszego dnia szczepionka została podana 25 osobom. Kolejne 50 osób zostanie zaszczepione w poniedziałek oraz we wtorek - poinformowała Marzena Sutryk rzecznik szpitala.

Jako pierwszy zaszczepił się dyrektor Szpitala Andrzej Kondaszewski

i

Autor: Materiały prasowe Jako pierwszy zaszczepił się dyrektor Szpitala Andrzej Kondaszewski

Dyrektor Andrzej Kondaszewski, podobnie, jak inne osoby, które w niedzielę przyjęły szczepionkę, przeszedł szczepienie bezboleśnie, nie wystąpiły też u niego żadne skutki uboczne, czy dolegliwości.

– Nie czułem bólu podczas podania szczepionki, a teraz – po jej podaniu – czuję się świetnie – komentował dyrektor Andrzej Kondaszewski tuż po przyjęciu szczepionki.

– Nie ma się czego bać. Namawiam wszystkich do skorzystania z możliwości zaszczepienia się. Jeżeli chcemy zadbać o siebie, o swoich bliskich i zwalczyć pandemię, a jednocześnie zadbać o pracującą służbę zdrowia, musimy się wszyscy zaszczepić. Musimy pomóc sobie, musimy pomóc służbie zdrowia, musimy zadbać wzajemnie o siebie – mówił dyrektor.

W najbliższy czwartek, zgodnie z wytycznymi, Szpital ma zgłosić kolejne zapotrzebowanie na szczepionki dla personelu lecznicy. Dostawy będą realizowane w kolejnych etapach. Do tej pory, spośród pracowników Szpitala, chęć zaszczepienia się przeciwko covid-19 zadeklarowało ponad 40%. Rejestracja wciąż trwa, zgłaszają się kolejni chętni.

Trwają też zapisy dla pracowników jednostek medycznych spoza SWK, w tym przychodni i aptek. Termin rejestracji upływa w poniedziałek 28 grudnia.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Makijaż sylwestrowy | ESKA XD - simplybypatty #12

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor: