Seniorka straciła oszczędności

i

Autor: Materiały prasowe Seniorka straciła oszczędności

Policja

Telefoniczni oszuści wyłudzili pieniądze. Kobieta straciła ponad 30 tysięcy złotych

2023-10-13 13:15

Policjanci z Kołobrzegu prowadzą kilka takich dochodzeń, a ostatnie zgłoszenie pochodzi od 74-latki. Kobieta na swój telefon komórkowy otrzymała kilka połączeń z numeru 997. Gdy odebrała, jeden z oszustów podał się za policjanta z wydziału antykorupcyjnego w Warszawie. Do rozmowy dołączył kolejny, który twierdził, że jest prokuratorem.

Mężczyźni wmawiali kobiecie, że prowadzą działania operacyjne, a ona musi im pomóc przez wykonanie „fikcyjnego przelewu”. Pod presją czasu i ich nacisków w związku z „utrudnianiem śledztwa” dokonała przelewu w aplikacji mobilnej. W ten sposób straciła ponad 30 tysięcy złotych.

Policjanci przypominają, że przestępcy działający metodą „na wnuczka”, „na policjanta", „na funkcjonariusza CBŚP, CBA ” lub „pracownika instytucji pomocowych” wyłudzają pieniądze, kosztowności, które często stanowią dorobek całego życia. Dlatego funkcjonariusze apelują o ostrzeganie starszych członków rodziny i znajomych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Sobotnia ortografia. Ekstremalnie trudny test. Osiągniesz chociaż połowę punktów?

Pytanie 1 z 15
Wskaż poprawny zapis
Radio Eska: Oliwia Kwapińska z Love Island jest finalistką konkursu piękności