Autorem plakatu promującego 40. edycję festiwalu Młodzi i Film jest Wilhelm Sasnal

i

Autor: Facebook.com/Festiwal Młodzi i Film Autorem plakatu promującego 40. edycję festiwalu "Młodzi i Film" jest Wilhelm Sasnal

Trwają przygotowania do 40. edycji festiwalu "Młodzi i Film". Kiedy się odbędzie?

2021-04-23 14:25

40. Festiwal „Młodzi i Film” odbędzie się w dniach 14-19 czerwca w Koszalinie, jeśli tych planów nie pokrzyżuje pandemia. W maju ogłoszone zostaną wyniki naboru konkursowych pełnych i krótkich metraży. Plakat promujący wydarzenie jest już gotowy.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany terminu w związku z sytuacją epidemiologiczną. Wyniki naboru do dwóch konkursowych sekcji - pełnometrażowych debiutów fabularnych i krótkich metraży - zostaną ogłoszone w maju.

Gotowy jest natomiast plakat promujący 40. edycję festiwalu "Młodzi i Film". Jego autorem  jest pochodzący z Tarnowa 48-letni Wilhelm Sasnal, malarz, rysownik, filmowiec, twórca komiksów i projektów graficznych. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Polub nasz fanpage ESKA Koszalin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu!

Festiwal "Młodzi i Film" to nie tylko dwa konkursy, ale również pokazy pozakonkursowe, w tym: debiuty zagraniczne, dokumentalne, retrospektywa, filmy jurorów oraz pokazy specjalne. Nierozerwalną jego częścią są spotkania "Szczerość za szczerość" z ekipami filmów konkursowych. Towarzyszą mu również spotkania ze specjalistami z branży filmowej oraz klub festiwalowy z koncertami muzycznych gwiazd. Ze względu na pandemię część z tych okołofestiwalowych wydarzeń w ubiegłym roku się nie odbyła. Termin festiwalu został przeniesiony z czerwca na wrzesień. Zorganizowany został w formule tradycyjnej, z udziałem publiczności i w reżimie sanitarnym.

Filmy i ich twórcy walczą o Jantary. Główną nagrodą w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych jest Wielki Jantar. Podczas jubileuszowej edycji festiwalu po raz pierwszy wręczona zostanie Nagroda Stowarzyszenia Kobiet Filmowców.

Sonda
Jak dużo filmów oglądasz miesięcznie?
Raport z anteny 23.04, godz.10