Projekt może zgłosić każdy mieszkaniec miasta, bez względu na wiek

i

Autor: Pixabay.com Projekt może zgłosić każdy mieszkaniec miasta, bez względu na wiek

W Koszalinie ruszył nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego 2022. Zgłaszać może każdy

2021-03-01 15:59

W poniedziałek ruszył nabór projektów do Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Potrwa on do 21 marca. Miasto na realizację zwycięskich pomysłów przeznaczyło najwyższą jak dotąd kwotę 3 mln 420 tys. zł. W ubiegłorocznej, ósmej edycji do wydania były blisko 3 mln zł.

Pula finansowa na projekty ogólnomiejskie wynosi 1,3 mln zł i po 120 tys. zł na każde z 17 osiedli. Ponadto 80 tys. zł przeznaczone jest na promocję i organizację Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego 2022 (KBO 2022). Miasto na jego realizację wyda łącznie 3 mln 420 tys. zł, najwięcej z dotychczasowych edycji. Nabór projektów ogólnomiejskich i osiedlowych do KBO 2022 rozpoczął się 1 marca i prowadzony będzie do 21 marca.

Projekt może zgłosić każdy mieszkaniec miasta, bez względu na wiek. Może to zrobić indywidualnie, z grupą znajomych, sąsiadów lub jako organizacja pozarządowa. Projekty muszą być składane na formularzu zgłoszeniowym dostępnym na specjalnej stronie internetowej. Można tego dokonać poprzez wymienioną stronę internetową, osobiście w siedzibie magistratu lub drogą pocztową, śląc projekt pod adres: Urząd Miejski w Koszalinie, ul. Rynek Staromiejski 6-7, 75-007 Koszalin.

 Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną w kraju, podobnie jak w ubiegłym roku, listę z podpisami osób popierających projekt można dołączyć w późniejszym czasie. Dla projektów osiedlowych wymaganych jest jeden lub pięć podpisów w zależności od osiedla, a dla projektów ogólnomiejskich należy ich zebrać 30 od mieszkańców Koszalina. Ocena złożonych projektów z uwzględnieniem procedury odwoławczej potrwa do 15 czerwca.

Głosować na zgłoszone projekty osiedlowe można będzie od 1 czerwca do 17 września, a na ogólnomiejskie od 21 września do 12 października. Ogłoszenie wyników planowane jest między 13. a 18. października.

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?
Raport z Anteny 01.03