Zmiany w rozkładzie jazdy i dodatkowe pociągi na najpopularniejszych trasach

i

Autor: Materiały prasowe Zmiany w rozkładzie jazdy i dodatkowe pociągi na najpopularniejszych trasach

Wakacyjny rozkład jazdy i dodatkowe pociągi nad morze. Podróż koleją do Kołobrzegu, Mielna i Darłowa

2021-06-30 9:46

Pod hasłem „Nie stój w korkach. Jedź pociągiem!” marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz zachęca mieszkańców regionu i turystów do korzystania z przejazdów kolejowych w wakacyjnych podróżach nad morze. Rozpoczęcie sezonu letniego oznacza zmiany w rozkładzie jazdy i uruchomienie dodatkowych pociągów na najpopularniejszych trasach.

– Wygoda, bezpieczeństwo, ekologia – to zalety pociągów. W szczycie sezonu urlopowego, gdy drogi są zakorkowane, pojawia się jeszcze jeden argument: podróż koleją trwa znacznie krócej niż samochodem. Dlatego zachęcamy mieszkańców i turystów, by wybierali ten środek transportu – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

– Na Pomorzu Zachodnim są doskonałe warunki do wypoczynku, rekreacji. Przybywają do nas tysiące urlopowiczów. Chcemy zapewnić wszystkim jak najlepsze warunki, czyli również komfortowy transport – podkreśla Olgierd Geblewicz.

Dodatkowe pociągi wprowadzono m.in. na trasie do Kołobrzegu. Ze Szczecina Gł. o godzinie 8:32 codziennie, przez całe wakacje, odjeżdżać będzie pociąg Regio „Rega”, który poza okresem letnim kursował tylko w weekendy.

Codziennie na trasie Szczecin – Kołobrzeg będzie kursował także pociąg odjeżdżający ze Szczecina Gł. o godz. 6:07. Powroty z Kołobrzegu po całodziennym plażowaniu zapewni m.in. wieczorny pociąg, odjeżdżający z Kołobrzegu do Szczecina w piątki, soboty i niedziele o godzinie 19:23.

Ponadto część szynobusów na trasie Kołobrzeg – Szczecin, które poza sezonem kursują tylko w dni robocze, podczas wakacji kursować będzie codziennie. W sumie na trasie Szczecin – Kołobrzeg w okresie wakacji codziennie kursować będzie 8 par pociągów.

Podobnie jak w latach ubiegłych wakacyjne pociągi kursują już na trasie Koszalin – Mielno. Warto przypomnieć również, że przez cały rok koleją można dotrzeć do Darłowa. Na stacji Sławno pociągi są skomunikowane z połączeniami od strony Szczecina, Koszalina i Słupska.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Gwara - Sprawdź, czy zrozumiesz, co do Ciebie mówią w innych regionach Polski

Pytanie 1 z 12
Jeżeli ktoś zaproponuje Ci na Warmii i Mazurach "anielskie ruchańce" to znaczy, że...
Kim są ludzie EKIPY [FRIZ, WERSOW, TROMBA, MINI MAJK] | ESKA XD - Hotplota #25