Szpital Wojewódzki w Koszalinie otworzył Pracownię Endoskopii

i

Autor: Materiały prasowe Szpital Wojewódzki w Koszalinie otworzył Pracownię Endoskopii

Nowa pracownia Endoskopii działa już w Koszalinie. Inwestycja kosztowała około 3,5 mln zł

2021-06-29 7:11

Nowa pracownia Endoskopii w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie to najbardziej nowoczesne miejsce wykonywania badań typu: gastroskopia, kolonoskopia oraz zabiegów endoskopowych na Pomorzu Zachodnim. Na potrzeby pracowni zmodernizowano pomieszczenia po blokach operacyjnych, przeniesionych do innego budynku. Realizacja trwała od kwietnia do grudnia minionego roku. W kolejnych miesiącach trwało przygotowanie i wyposażanie pomieszczeń.

- Są to badania mało inwazyjne. Pozwalają na szybszą diagnostykę i skrócenie pobytu pacjenta w Szpitalu oraz na bezpieczniejsze leczenie chorych. Pracownia będzie służyć przede wszystkim pacjentom Szpitala, ale będziemy też starali się prowadzić leczenie ambulatoryjne dla innych pacjentów - zapewnia Andrzej Kondaszewski, dyrektor koszalińskiego szpitala.

Nowa pracownia to ok. 250 m kw. : trzy gabinety diagnostyczno-zabiegowe, sala wybudzeń, zaplecze techniczne oraz zaplecze administracyjno– socjalne. Takie warunki poprawią komfort wykonywania tych- mało przyjemnych- badań, zarówno z perspektywy pacjenta, jak i zespołu medycznego.

Średnio w roku w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie wykonuje się 2 700 badań endoskopowych.

Szpital Wojewódzki w Koszalinie zakończył modernizację Pracowni Endoskopowe

i

Autor: Materiały prasowe Szpital Wojewódzki w Koszalinie zakończył modernizację Pracowni Endoskopowe

Modernizacja Pracowni Endoskopowej pochłonęła około 3,5 mln zł. Została zrealizowana przy udziale środków unijnych oraz środków własnych szpitala, część wydatków pokryło także dofinansowanie z budżetu państwa, Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Miejskiego w Koszalinie. M. W-M.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?
Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 25.06.2021