Władze Koszalina o programie Bezpieczne Wakacje 2021

i

Autor: Materiały prasowe Władze Koszalina o programie Bezpieczne Wakacje 2021

W Koszalinie rusza akcja „Bezpieczne Wakacje”. W programie koncerty, spektakle, kino, warsztaty i zajęcia edukacyjne

2021-06-29 9:22

Akcja Letnia „Bezpieczne Wakacje” skierowana jest do najmłodszych koszalinian, którzy zostają w mieście. Urząd miejski na organizację letniego wypoczynku dla najmłodszych przeznaczył 510 tysięcy złotych. W akcję włączyły się miejskie instytucje: CK 105, Koszalińska Biblioteka Publiczna, Muzeum, Bałtycki Teatr Dramatyczny, Filharmonia, Koszalińska Kompania Rycerska, Zarząd Obiektów Sportowych oraz Kluby Osiedlowe.

- Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy z Koszalina wyjadą na wakacje, dlatego przygotowaliśmy ofertę na najbliższe dwa miesiące, której koszt to ponad pół miliona złotych – poinformował prezydent Piotr Jedliński.

Myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Niektóre z przygotowanych przez nas atrakcji są związane z symboliczną opłatą. Robimy to po to, by imprezy były biletowane, co pozwoli nam policzyć liczbę uczestników i zachować ograniczenia epidemiologiczne - dodaje prezydent Koszalina.

9 lipca w amfiteatrze wystąpi Majka Jeżowska, a 27 sierpnia - Koncert Arki Noego.

Po raz pierwszy do instytucji uczestniczących w „Bezpiecznych Wakacjach” dołączyła Filharmonia Koszalińska.

– Przygotowaliśmy cykl czterech spotkań edukacyjnych skierowanych do najmłodszych mieszkańców miasta: przedszkolaków i młodszych klas szkół podstawowych – wyjaśnia Robert Wasilewski, dyrektor placówki. – Będą to cztery różne propozycje, a dzieci sprawdzą m.in. czy instrumenty potrafią śpiewać lub też ugotują muzyczną zupę.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Ssak, gad, czy ryba? Wcale nienajłatwiejszy quiz o zwierzętach

Pytanie 1 z 10
Spędzający znaczną część życia w wodzie dziobak to:
Najprzystojniejsi aktorzy z tureckich seriali. TOP10 | ESKA XD - Hotplota #24