Rusza remont ulicy Piłsudskiego

i

Autor: Materiały prasowe Rusza remont ulicy Piłsudskiego

Ważna inwestycja drogowa dla mieszkańców Koszalina. Rusza remont ulicy Piłsudskiego!

2021-03-23 11:05

W czwartek 25 marca rozpoczną się długo oczekiwane prace na ulicy Piłsudskiego. Prowadzone będą na odcinku od ul. Pileckiego do ronda z ul. Waryńskiego i Kościuszki. W pierwszej kolejności zerwany zostanie z ulicy asfalt, znikną także płytki chodnikowe. Ten fragment drogi zostanie zrównany do jednego poziomu - w tej chwili jezdnia jest z jednej strony wyżej niż chodnik.

Powstanie nowe oświetlenie, ścieżka rowerowa, miejsca parkingowe. Posadzonych zostanie kilka drzew. Kanalizacja ogólnospławna zostanie zmieniona na sanitarną i deszczową. Dodatkowo budynki przy ulicy Piłsudskiego zostaną przyłączone do sieci ciepłowniczej, co pozwoli wyeliminować użytkowanie pieców. Prace mają zakończyć się we wrześniu tego roku.

To pierwszy etap remontu ulicy Piłsudskiego. Prace na kolejnym odcinku mają się zakończyć do października 2022 r. Remont ul. Piłsudskiego od ul. Pileckiego do ul. Traugutta ma kosztować 13,5 mln zł. Ponad 5 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Kończy się remont ulicy Kościuszki

Pod koniec kwietnia ma być gotowa ulicy Kościuszki wraz z rondem na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego, Kościuszki i Waryńskiego. Koszt inwestycji to 4 mln zł. Połowa tej kwoty pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Prace zostały przedłużone z powodu warunków atmosferycznych uniemożliwiających roboty ziemne.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Powrót do szkoły po Wielkanocy - powinien nastąpić?
Szachoboks. Najdziwniejszy sport na świecie | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #18