W segregowaniu darów od mieszkańców Białogardu pomagają licealiści

i

Autor: Miasto Białogard W segregowaniu darów od mieszkańców Białogardu pomagają licealiści

Wypełnia się hala białogardzkiego liceum. Miasto pomaga uchodźcom

2022-03-10 13:15

Od wtorku hala sportowa przy białogardzkim liceum służy jako miejsce noclegowe dla uchodźców z Ukrainy. Trafiają tam obywatele, których wojna zaskoczyła poza terytorium Ukrainy, kiedy byli na wyjeździe, feriach, u rodziny bądź po prostu na wakacjach. Docierają oni do lotniska w Goleniowie, a stamtąd trafiają między innymi do powiatu białogardzkiego.

Miasto utworzyło punkt konsultacyjno-informacyjny w Urzędzie Miejskim, czynny on jest w godzinach pracy placówki. Jednocześnie magistrat zachęca do kontaktu wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby wesprzeć uchodźców z Ukrainy oferując mieszkanie bądź pomoc finansową. Można się zgłaszać:

  • telefonicznie: 695 387 637
  • mailowo: pomoc_ukraina@bialogard.info

Miasto Białogard zwraca się z prośbą do dobroczyńców aby zgłaszali do Urzędu Miasta, że przyjęli pod swój dach uchodźców. Dlaczego to ważne?Wkrótce zostanie wprowadzona ustawa regulująca pobyt uchodźców w naszym kraju, i precyzująca szczególnie formy niesienia pomocy. Dzięki informacjom od mieszkańców, którzy przyjęli uchodźców z Ukrainy,, odpowiednie instytucje szybciej i skuteczniej dotrą z pomocą dla przebywających w Białogardzie uchodźców.

- czytamy na stronie Urzędu Miasta.

Samolot z uchodźcami przyleciał do Wrocławia

Trwa również zbiórka rzeczy dla uchodźców, wśród najbardziej potrzebnych produktów znajduje się: mleko w kartonach, olej, kawa, płatki śniadaniowe, słodycze, soczki dla dzieci, leki przeciwbólowe, syropy przeciwbólowe, ręczniki papierowe, papier toaletowy, środki pielęgnacyjne dla niemowląt, płyn do mycia naczyń, płyn do prania, proszek do prania, płyn do WC, płyn do podłóg. Potrzebne są też sztućce, kubki, garnki, talerze, miski plastikowe do prania, kołdry, poduszki.

Wymienione przedmioty można zostawiać w poniższych punktach:

  • Ustronie Miejskie 1 (sala balowa) (poniedziałek, środa, piątek w godz. 15 - 17),
  • Świetlica Caritas, ul. Najświętszej Marii Panny 17 (w soboty od godz. 15 do 17),
  • Sala dla dzieci przy kościele NNMP (w niedziele od godz. 8 do 14 i od 17:30 do 19),
  • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (w godzinach pracy),
  • Białogardzki Ośrodek Sportu i Rekreacji (w godzinach pracy),
  • Centrum Kultury i Spotkań Europejskich (w godzinach pracy).
Noc na dworcu głównym w Krakowie. Uchodźcy z Ukrainy
Sonda
Polska jest gotowa na przyjęcie uchodźców z Ukrainy?