Kolejne wsparcie dla przedsiębiorców

i

Autor: materiały prasowe Kolejne wsparcie dla przedsiębiorców

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotowuje się do kolejnych wypłat dla przedsiębiorców. Dzisiaj rusza nabór wniosków

2021-07-23 11:11

Już od dzisiaj przedsiębiorcy, którzy prowadzą sklepiki szkolne i zostali poszkodowani przez pandemię COVID19, mogą składać wnioski o postojowe i zwolnienie ze składek. Z umorzenia składek mogą skorzystać także piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni

Nowelizacja tarczy antykryzysowej zakłada wsparcie dla przedsiębiorców, którzy w jednostkach oświatowych sprzedają środki spożywcze, papiernicze i piśmiennicze uczniom, słuchaczom lub wychowankom. Choć formalnie ich działalność nie była objęta restrykcjami, jednak z powodu zamknięcia szkół dotkliwie odczuli skutki lockdownu.

Przedsiębiorcy mogą liczyć na zwolnienie z opłacania składek za listopad, grudzień, styczeń, luty i marzec. Muszą jednak spełnić warunki i wykazać m.in. spadek przychodów o 40 proc. w określonych miesiącach. Będą mogli też otrzymać świadczenie postojowe tyle razy, w ilu miesiącach mieli niższe przychody o co najmniej 40 procent. Maksymalnie ZUS wypłaci postojowe pięć razy w wysokości 2080 złotych.

Z opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 r. są zwolnieni piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni, którzy świadczą usługi na rzecz muzeów. Wnioski o zwolnienie ze składek i postojowe można składać od dzisiaj, wyłącznie elektronicznie – przez PUE ZUS. O umorzenie składek dokumenty będzie można złożyć do końca września.

Ale afera. Policja dorwała ducha w galerii w Warszawie. Ten człowiek nie żyje od roku