Nowoczesne pracownie TK i USG w SZGiChP w Koszalinie

i

Autor: Materiały prasowe Nowoczesne pracownie TK i USG w SZGiChP w Koszalinie

Leczenie chorób płuc w Koszalinie w komfortowych warunkach. Działa nowoczesna pracownia

2021-04-28 11:00

Specjalistyczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie ma wyremontowane pracownie i nowy sprzęt. Zmodernizowane pracownie wyposażone zostały najwyższej klasy 128-warstwowy, 64-rzędowy tomograf komputerowy Revolution Evo oraz aparat USG typu Hitachi Arietta 850. Urządzenia gwarantują szybkie wykonanie badań, a następnie ich trafną ocenę i opis.

Sprzęt w dużej mierze służy diagnostyce pacjentów po przechorowaniu COVID-19, czyli tzw. „ozdrowieńców”. Coraz większa ich liczba trafia do szpitala z różnymi powikłaniami, w szczególności o podłożu pulmonologicznym.

Koszt inwestycji wyniósł prawie 4,5 mln zł. Została finansowo wsparta ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego przez Urządu Marszałkowskiego. Z pomocą dofinansowania udało się przeprowadzić nie tylko remont pomieszczeń czy zakupić wyposażenie, ale także integrować sprzęt z systemami szpitalnymi.

Polub nasz fanpage ESKA Szczecin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu

To nie jedyna inwestycja w ZGiChP w Koszalinie. Od listopada 2020 r. trwa budowa Centrum Opieki Długoterminowej. Nowy obiekt ma być gotowy do września przyszłego roku. Budynek powstanie za ponad 21 mln zł przy wsparciu funduszy unijnych, budżetów województwa i państwa oraz środków własnych szpitala.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?
Tak wygląda praca szpitala w czasie pandemii