MZK Koszalin

i

Autor: materiały prasowe MZK Koszalin

Darmowe autobusy w Koszalinie dla uchodźców z Ukrainy

2022-03-10 14:55

Koszalin cały czas pomaga Ukraińcom. Uchodźcy, którzy przebywają na terenie miasta, mogą również korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej. Bilety 30-dniowe normalne i ulgowe wydawane są w kasie Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koszalinie przy ul. Gnieźnieńskiej 9. Czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8-14.

W celu otrzymania biletu należy okazać ważny paszport lub dokument z punktu rejestracyjnego potwierdzający przekroczenie granicy ukraińsko-polskiej nie wcześniej niż 24 lutego tego roku.

W przypadku dziecka nieposiadającego dokumentów zostanie wydany bilet imienny umożliwiający jazdę wyłącznie z opiekunem legitymującym się ważnym paszportem lub dokumentem z punktu rejestracyjnego. 

Jednym z tych dokumentów wraz z ważnym wydanym biletem trzeba będzie się wylegitymować podczas kontroli biletowej.

Bilety MZK, które wydawane są bezpłatnie uchodźcom, kupiło miasto Koszalin z rezerwy budżetowej.

Darmową komunikację dla uchodźców z Ukrainy wprowadził również Kołobrzeg.​

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Ameryka niejedno na imię! Czwartkowy test z geografii o Ameryce Południowej

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Ile niedpoległych państw jest w Ameryce Południowej?
ESKA XD #044 - FAME MMA 13, BRACIA KLICZKO, MUZYKA DO BIEGANIA
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE