Dodatkowe policyjne patrole na ulicach Koszalina

i

Autor: Materiały prasowe Dodatkowe policyjne patrole na ulicach Koszalina

Dodatkowe patrole na ulicach Koszalina. Policyjni adepci monitorować będą rejony parków, placów zabaw i osiedli

2021-06-29 12:52

Szeregi policjantów z koszalińskiej jednostki już po raz kolejny zasilili mundurowi przechodzący proces adaptacji zawodowej. Funkcjonariusze zdobywać będą doświadczenie zawodowe pod okiem policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie. Przeszli już pozytywnie procedurę kwalifikacyjną umożliwiającą pracę w Policji. Ukończyli kurs podstawowy zakończony egzaminem i mają za sobą kilka tygodni pracy w macierzystych jednostkach.

Policyjni adepci będą kierowani tam gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców Koszalina - rejon ulicy Zwycięstwa, Dworcowa, Park Książąt Pomorskich, Dworzec PKP, Sportowa Dolina, główne ciągi komunikacyjne i miejskie osiedla, a także w miejsca, które mieszkańcy zgłoszają za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W ramach adaptacji zawodowej 18 policjantów wraz z 7 doświadczonymi policjantami z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie będzie pełnić służbę do 22 września.

Patrole piesze pełniące służbę w ramach adaptacji legitymują osoby, a na sprawców wykroczeń porządkowych takich jak spożywanie alkoholu w miejscu publicznym czy zaśmiecanie nakładają kary grzywny. W trakcie służby mundurowi sprawdzają również legalność pochodzenia napotkanych rowerów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Gwara policyjna. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to:
Samochód na wakacje. Auto dla całej rodziny | ESKA XD - Prosto z salonu #24