Europejski Tydzień Młodzieży 2021 w Kołobrzegu

i

Autor: Materiały prasowe Europejski Tydzień Młodzieży 2021 w Kołobrzegu

Europejski Tydzień Młodzieży 2021. Zielona przyszłość w naszych rękach - debata w Kołobrzegu

2021-06-01 12:54

Uroczystą dwudniową sesję Rady Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego zorganizowano w Kołobrzegu z okazji Europejskiego Tygodnia Młodzieży 2021. Debaty, konferencje, warsztaty odbywają się we wszystkich krajach UE. Spotkanie młodzieży Pomorza Zachodniego zatytułowano „Zielona przyszłość w naszych rękach”, akcentując znaczenie ekologii, odpowiedzialności za środowisko.

Obok ekologii główne tematy 10. Europejskiego Tygodnia Młodzieży to: cyfryzacja, wolontariat, wykluczenie społeczne. 

Dwudniową sesję Rady Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego w Kołobrzegu zakończy głosowanie rezolucji „Młoda Europa, Młode Pomorze Zachodnie”:

  1.  Kontynuowanie działań proekologicznych w Województwie Zachodniopomorskim
  2.  Europejski Zielony Ład na Pomorzu Zachodnim
  3.  Region zrównoważonej turystyki

Europejski Tydzień Młodzieży organizowany jest z inicjatywy Komisji Europejskiej. Konferencje, debaty, warsztaty koncentrują się na problemach najistotniejszych dla młodego pokolenia. Są okazją do zaprezentowania działań UE w obszarze edukacji, kultury, ekologii, gospodarki.

Rada Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego istnieje od 2005 r. Jest ciałem konsultacyjnym powołanym przez Marszałka Województwa. Rada wpływa na rozwój polityki młodzieżowej, jest miejscem wymiany doświadczeń i opinii, wypracowuje rekomendacje młodzieży, które są następnie przekazywane władzom regionalnym, krajowym, europejskim.

Rada organizuje szkolenia, debaty, akcje społeczne, wolontariat. Zachęca do działań na rzecz lokalnych społeczności. Członkowie RMWZ są wybierani spośród młodych mieszkańców województwa, przedstawicieli samorządów szkolnych, akademickich, młodzieżowych rad miast, organizacji pozarządowych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Geograficzne rekordy świata. Nawet szkolna "szóstka" nie gwarantuje maksa

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się najwyższy wodospad na świecie?
ESKA Dowozi w Lublinie - podsumowanie akcji