Ratusz wraca do systemu pracy sprzed pandemii

i

Autor: Materiały prasowe Ratusz wraca do systemu pracy sprzed pandemii

Koszalinianie mogą przyjść do urzędu bez umówionej wcześniej wizyty. Ratusz wraca do pracy sprzed pandemii

2021-07-01 10:22

Od 1 lipca Urząd Miejski wraca do pracy według zasad sprzed pandemii, czyli nie będzie potrzeby wcześniejszego umawiania wizyty. Zniknie też bramka przy wejściu do urzędu oraz urna na dokumenty. Utrzymane będą obowiązki zachowywania dystansu, noszenia maseczek oraz dezynfekcji.

Dodatkowo, także 1 lipca w koszalińskim Urzędzie Miejskim rusza system rejestracji wizyt, który w dalszym ciągu umożliwiać będzie internetową realizację spraw w niektórych wydziałach: Komunikacji, Wydziale Spraw Obywatelskich, Biurze Działalności Gospodarczej, Referacie Wymiaru Podatków oraz Urzędzie Stanu Cywilnego.

Rejestrację można przeprowadzić internetowo na stronach internetowych Urzędu Miasta z maksymalnie dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Podawana będzie wówczas konkretna godzina przybycia do ratusza, a SMS-em przesłany zostanie specjalny kod. Po przybyciu do Urzędu Miejskiego kod należy wpisać do biletomatu znajdującego przy głównym wejściu do ratusza lub w USC. Są to biletomaty podobne do używanych np. w bankach czy w ZUS. Kod należy wpisać nie wcześniej niż 10 minut przez zaplanowaną wizytą, by otrzymać bilet z numerem. Numer ten w momencie wizyty wyświetli się na specjalnym ekranie zainstalowanym na korytarzu, wskazując jednocześnie, do którego ze stanowisk należy się udać.

Aby dostać się do wymienionych jednostek bez rejestracji internetowej, także trzeba będzie skorzystać ze wspomnianego biletomatu.

Wyposażenie, montaż oraz 2-lenie utrzymanie systemu kosztować będzie około 100 tys. zł.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy rozrywki e-sportowe mogą w przyszłości zastąpić tradycyjny sport?
Trening do piosenek EKIPY | ESKA XD - Fit vlog #25