Zachodniopomorskie Ochotnicze Hufce Pracy rozpoczęły rekrutację

i

Autor: Materiały prasowe Zachodniopomorskie Ochotnicze Hufce Pracy rozpoczęły rekrutację

Masz 15-18 lat i chcesz zdobyć dobry zawód? Ochotnicze Hufce Pracy rozpoczęły rekrutację

2021-05-28 12:44

Zachodniopomorskie Ochotnicze Hufce Pracy prowadzą nabór na rok szkolny 2020/2021. OHP pomaga uzupełnić wykształcenie podstawowe i ponadpodstawowe oraz zdobyć kwalifikacje zawodowe. OHP w Koszalinie w swojej ofercie edukacyjnej ma takie kierunki jak: kucharz, piekarz, cukiernik, sprzedawca, fryzjer, stolarz, dekarz, ślusarz, tapicer, murarz-tynkarz, elektryk, czy mechanik samochodowy.

Po konsultacjach z doradcami zawodowymi każdy kandydat do OHP może wybrać zawód, w którym zechce się kształcić. Praktyczne przygotowanie zawodowe prowadzone jest we własnych warsztatach lub u pracodawców na podstawie porozumień oraz indywidualnych umów o pracę w celu przygotowania zawodowego zawartych z uczestnikami OHP.

Najczęściej wybierane przez uczestników OHP zawody to m.in. fryzjer, kucharz, mechanik pojazdów samochodowych, lakiernik, stolarz, ślusarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Młodzież OHP ma możliwość udziału w projektach europejskich, wymianach międzynarodowych, dodatkowych kursach zawodowych, a w czasie wolnym rozwija swoje zainteresowania poprzez uczestnictwo w zajęciach sportowych, turystycznych i kulturalnych.

Uczestnictwo w OHP jest dobrowolne i bezpłatne. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej. 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ. Geograficzne rekordy świata. Nawet szkolna "szóstka" nie gwarantuje maksa

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się najwyższy wodospad na świecie?
Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 28.05.2021