Młyny Stoisław Koszalin zanotowały drugie zwycięstwo za 3 punkty

Autor: materiały prasowe Młyny Stoisław Koszalin zanotowały drugie zwycięstwo za 3 punkty

Młyny Stoisław Koszalin kontynuują dobrą serię gier w Superlidze Kobiet. Pokonały Koronę Handball Kielce

2021-11-08 15:02

To drugie zwycięstwo z rzędu na koncie szczypiornistek Młynów Stoisław Koszalin. W meczu 9. serii pokonały u siebie beniaminka PGNiG Superligi, Koronę Handball Kielce 27:19. Kolejne sportowe emocje w koszalińskiej hali już w najbliższą środę. 10 listopada do Koszalina przyjedzie MKS FunFloor Perła Lublin.

Wynik może tego nie pokazuje, ale to nie był łatwy mecz i kosztował nas dużo siły. Udało się, trzy punkty zostają w domu i nie powtórzyłyśmy tego co było w Kielcach w meczu pierwszej rundy. W przerwie powiedziałyśmy sobie, że jest 0:0 i gramy tak, żeby nie dopuścić do rozstrzygnięcia poprzez rzuty karne tak jak było w pierwszym spotkaniu z Koroną – mówiła Anna Mączka, rozgrywająca Młynów Stoisław Koszalin, której na pewno należą się słowa uznania.  Zdobyła dla drużyny aż 7 bramek.

Obu zespołom zdarzały się błędy, ale spotkanie dość długo przebiegało pod znakiem wyrównanej walki. Ekipie z Koszalina udało się jednak utrzymać bezpieczne prowadzenie do końca pierwszej połowy. Do przerwy było 13:9.

Po zmianie stron boiska zespoły postawiły na mocną obronę, co przynosiło zamierzone efekty. Ponadto było widać, że receptą na odrobienie strat ekipy przyjezdnej miały być liczne kontry. Jednak kielczanki wykorzystywały wytwarzane sobie szanse ze zmiennym szczęściem. W efekcie to gospodynie spotkania kontrolowały jego przebieg, utrzymując wypracowaną do przerwy przewagę. W ostatnich minutach tylko przypieczętowały zwycięstwo serią czterech trafień. Mecz zakończył się wynikiem 27:19. To drugie zwycięstwo koszalinianek  za 3 punkty.

Wielkie emocje w koszalińskiej hali przy ul. Śniadeckich już w najbliższą środę. 10 listopada Młyny Stoisław Koszalin podejmą MKS Funfloor Perła Lublin. Mecz rozpocznie się o godz. 17.30

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Czy rozrywki e-sportowe mogą w przyszłości zastąpić tradycyjny sport?
ALICJA w ESKA Live. Tego koncertu nie możecie przegapić!