Weekendowe kontrole zachodniopomorskiej drogówki

i

Autor: Materiały prasowe Weekendowe kontrole zachodniopomorskiej drogówki

Niechlubna rekordzistka miała ponad 2,5 promila! Koszalińska policja podsumowała weekend na drogach

2021-06-07 13:02

Jedenastu nieodpowiedzialnych kierowców, w tym sześciu pod wpływem alkoholu. To bilans weekendowych kontroli prowadzonych przez policjantów koszalińskiej komendy na drogach miasta i powiatu. Według zebranych danych w całym województwie doszło do 17 wypadków drogowych, w których 20 osób zostało rannych, a jedna zginęła.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego na terenie Koszalina i powiatu zatrzymali 6 kierujących, którzy prowadzili auto pod wpływem alkoholu. Niechlubną rekordzistką okazała się 46-latka zatrzymana w Mielnie. Kobieta kierowała mercedesem mając 2,54 promila alkoholu w organizmie.

Każdy z zatrzymanych kierujących musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.

Podczas długiego weekendu policjanci z koszalińskiej drogówki prowadząc kontrole w ramach działań grupy „SPEED”, zatrzymali uprawnienia do kierowania trzem osobom, które przekroczyły prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym oraz jednemu kierowcy za przewożenie co najmniej 3 dodatkowych pasażerów niż wynika to z konstrukcji pojazdu. Wszyscy kierujący stracili prawa jazdy na trzy miesiące.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 35 letniego mieszkańca Koszalina, wsiadł za kierownicę pomimo obowiązywania trzech zakazów prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Gwara policyjna. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to:
ESKA XD #024 - pieniądze polskich piłkarzy, hity na Euro, przystojniacy z tureckich seriali