Linia produkcyjna w amatorskich warunkach

i

Autor: Materiały prasowe Linia produkcyjna w amatorskich warunkach

Nielegalna rozlewnia alkoholu zlikwidowana w Koszalinie

2021-06-11 12:42

Koszalińscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego na terenie jednej z posesji zabezpieczyli 30 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy oraz 1200 litrów zacieru do produkcji alkoholu etylowego. Organizatorowi nielegalnej rozlewni wysokoprocentowego trunku grozi rok więzienia.

W pomieszczeniach gospodarczych mężczyzna przygotował wszystko to, co jest niezbędne do wytwarzania wysokoprocentowego trunku. Funkcjonariusze zabezpieczyli kompletną linię służącą do produkcji alkoholu etylowego składająca się z aparatu do destylacji oraz filtrów.

Nielegalna rozlewnia alkoholu zlikwidowana w Koszalinie

i

Autor: Materiały prasowe Nielegalna rozlewnia alkoholu zlikwidowana w Koszalinie

Łącznie w zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeniach zabezpieczonych zostało 30 litrów gotowego produktu alkoholowego oraz 1200 litrów tzw. zacieru służącego do produkcji alkoholu etylowego.

Wszystkie ujawnione na posesji mężczyzny produkty zostały zabezpieczone, a on sam jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut produkcji wyrobów bez polskich znaków akcyzy. Kodeks Karny Skarbowy przewiduje za to karę do roku pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Gwara policyjna. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to:
Prezenterzy Radia ESKA przewidują wynik meczu Polska - Słowacja. Kto wygra mecz?!