Nie klikaj w link, bo stracisz pieniądze!

i

Autor: Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

Policja ostrzega - nie klikaj w podejrzane linki, bo możesz stracić pieniądze!

2022-01-18 15:08

Do mieszkańców powiatu kołobrzeskiego trafiają wiadomości SMS z linkiem do strony, na którą trzeba wejść by uregulować rzekome zaległości. Wiadomości wysyłają oszuści podszywający się pod firmy kurierskie. Klikając link w wiadomości możemy stracić oszczędności na koncie.

Zazwyczaj w takim SMS-ie znajduje się krótki komunikat informujący nas o opóźnieniach z dostawą przesyłki lub problemem z jej płatnością. Dodatkowo wiadomość zawiera link którego kliknięcie spowoduje przekierowanie na fałszywą stronę internetową, przygotowaną przez cyberprzestępców. To właśnie na tej stronie może dojść do wykradzenia naszych danych lub oszczędności z konta.

Policja przestrzega - zachowujmy zdwojoną czujność i czytajmy wiadomości bardzo dokładnie! Nie klikajmy w podejrzane linki, a tym bardziej nie ufajmy wszystkim stronom internetowym, które wymagają wprowadzenia naszych danych i danych naszego konta!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Typowe teksty babci i dziadka - czy potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 8
Weź sobie chleba do tej zupy
ESKA XD #040 - HARRY POTTER, NAJSEKSOWNIEJSI, ZIMOWE IGRZYSKA, HIGH LEAGUE 2