Pies służbowy - Nabat z KPP Sławno

i

Autor: Materiały prasowe Pies służbowy - Nabat z KPP Sławno

Policyjny pies doprowadził mundurowych do sprawców rozboju. Zatrzymano 4 osoby

2021-06-21 11:39

Tymczasowym aresztowaniem na okres dwóch miesięcy skończyła się sprawa czterech podejrzanych o rozbój. Do zdarzenia doszło w miniony weekend w Mielnie. Pokrzywdzeni zostali zaczepieni przez grupę czterech nieznanych im mężczyzn. Zostali pobici i skradziono im pieniądze.

Pobici mężczyźni poinformowali o zdarzeniu dyżurnego Komisariatu Policji w Mielnie, który na miejsce skierował funkcjonariuszy, w tym policyjnego przewodnika z psem tropiącym.Pies służbowy, owczarek Nabat z KPP Sławno podjął trop prowadząc policjantów do miejsca, gdzie przebywali sprawcy rozboju. Krótko po zdarzeniu funkcjonariusze zatrzymali napastników, trzech z powiatu koszalińskiego w wieku 21, 19 i 18 lat oraz mieszkańca powiatu legnickiego w wieku 35 lat.

Mężczyźni doprowadzeni zostali do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty rozboju. Śledczy wnioskowali o zastosowanie wobec zatrzymanych tymczasowego aresztu. Sąd Rejonowy w Koszalinie przychylił się do tego wniosku i najbliższe dwa miesiące mężczyźni spędzą w areszcie. Za przestępstwo, którego się dopuścili grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Gwara - Sprawdź, czy zrozumiesz, co do Ciebie mówią w innych regionach Polski

Pytanie 1 z 12
Jeżeli ktoś zaproponuje Ci na Warmii i Mazurach "anielskie ruchańce" to znaczy, że...
Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 18.06.2021