Nowe auto na wyposażeniu pracowni Politechniki Koszalińskiej

i

Autor: Materiały prasowe Nowe auto na wyposażeniu pracowni Politechniki Koszalińskiej

Samochód o napędzie elektrycznym do badań naukowych na kierunku Transport

2022-01-19 13:17

Bazę dydaktyczną Wydziału Mechanicznego Politechniki Koszalińskiej wzbogacił samochód o napędzie elektrycznym. Studenci kierunku Transport będą mogli w praktyczny sposób zdobywać doświadczenie w zakresie eksploatacji auta z silnikiem elektrycznym. Koszt zakupu samochodu i stacji ładowania wyniósł 60 tysięcy złotych.

- Elektromobilność to wyzwanie nowoczesnego świata. Chcemy przygotować studentów na spotkanie z tą nowoczesnością. Właśnie dlatego kupiliśmy samochód o napędzie elektrycznym – wyjaśnia prodziekan ds. kształcenia WM Politechniki Koszalińskiej, Iwona Michalska-Pożoga.

Koszt zakupu samochodu i stacji ładowania to 60 tysięcy złotych

i

Autor: Materiały prasowe Koszt zakupu samochodu i stacji ładowania to 60 tysięcy złotych

Renault Zoe, pieszczotliwe zwane „Zośką”, jest dopuszczone do ruchu drogowego. Dzięki temu jest możliwe prowadzenie badań naukowych w zakresie efektywności napędów elektrycznych w różnych warunkach drogowych. Samochód ten będzie ważnym elementem dydaktycznym w zakresie kształcenia studentów na kierunku Transport (głównie na specjalności Elektromobilność).

Wraz z autem została kupiona stacja ładowania, dająca możliwość wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Koszt samochodu i stacji ładowania wyniósł 60 tysięcy złotych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ. Kto to powiedział? Najsłynniejsze cytaty na świecie. Wstyd ich nie znać!

Pytanie 1 z 15
„Być albo nie być – oto jest pytanie”. Tak zaczyna się monolog Hamleta. Kto jest autorem tych słów i całego dramatu?
Zimowe Igrzyska w Pekinie - HISTORIA/SEKRETY | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #40