Trzecia tura pomocy medycznej dotarła do Ukrainy

i

Autor: Materiały prasowe Trzecia tura pomocy medycznej dotarła do Ukrainy

Szpitale z Koszalina i regionu wspierają Ukrainę. Zorganizowano kolejny transport medyczny

2022-04-11 8:52

Trzy ciężarówki ze sprzętem i wyposażeniem medycznym dotarły do Regionu Czerniowieckiego. Pomoc w postaci m.in. łózek szpitalnych, respiratorów czy noszy skompletował, na prośbę zachodniopomorskiego marszałka Olgierda Geblewicza, Urząd Marszałkowski w ścisłej współpracy z placówkami medycznymi z całego regionu.

Wśród darów są: łózka szpitalne i operacyjne, lampy operacyjne, nosze, stojaki do kroplówek, pompy infuzyjne, łóżeczka dziecięce, fotele do dializ, kozetki, lodówki medyczne, rowerki rehabilitacyjne, bieżnie, piłki rehabilitacyjne, balkoniki, wózki inwalidzkie, kule, parawany, pojemniki na odpady medyczne i meble. To zarówno nowe jak i używane, ale w pełni sprawne wyposażenie.

Wartość pomocy, którą przygotowano we współpracy m.in. ze Szpitalem Wojewódzkim w Koszalinie oraz placówkami ze Szczecina, Gryfic i Świnoujściu – to ponad 1 mln zł.

Wspólna akcja Urzędu Marszałkowskiego i szpitali

i

Autor: Materiały prasowe Wspólna akcja Urzędu Marszałkowskiego i szpitali

Część darów pomoże utworzyć centrum rehabilitacji w Czerniowcach. Reszta trafi do innych regionów, gdzie potrzeby zgłaszane przez ukraińskie szpitale są największe.

Przypomnijmy, że pod koniec lutego Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego wraz z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego przekazał stronie ukraińskiej ambulans ratunkowy wypełniony środkami opatrunkowymi. Dary oszacowano na około ćwierć mln zł, z czego koszt karetki to 140 tys. zł.

Z kolei w marcu do Iwano-Frankiwska trafił transport z pomocą wartą 300 tys. zł, w którym znalazły się materiały medyczne, środki opatrunkowe i wyposażenie szpitalne.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Quiz: O tych miastach napisano piosenki

Pytanie 1 z 15
Kora śpiewała, że "podróżować jest bosko" i chciałaby "pojechać do Europy, lub jeszcze dalej, do __________". Jakie miasto miała na myśli?
Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 08.04.2022